sobota, 27 kwietnia 2013

"Lubię kaszę"


W środę byłam w Toruniu na spotkaniu kulinarnym "Lubię kaszę"..gotowała dla nas Dorotka z Karteluszki Kulinarne Doroty.. Cieszę się, że mogłam ją w końcu poznać. 
Było pysznie, ciekawie, ekipa zachęcała wszystkich do jedzenia dań przygotowanych na bazie kaszy, mówili o jej walorach i możliwościach wykorzystania w codziennym jadłospisie... Niestety zgapiłam się i nie zrobiłam zdjęć dań, które Dorota przygotowywała dla nas na żywo..
Poniżej są za to zdjęcia smakołyków, które czekały na gości przed spotkaniem.
Na następny dzień od razu zrobiłam kaszotto...wzorując się na radach Dorotki..Wyszło smaczne, córka się zajadała...mąż niestety wciąż miał obiekcje - nie wiem jak ja go przekonam do kaszy..Będę próbowała. 
Na spotkaniu mieliśmy też okazję zobaczyć, jak się przygotowuje sałatkę owocową z kaszą jęczmienną i twarożkiem. Połączenie zniewalające. W najbliższym czasie spróbuję zrobić coś podobnego i od razu dodam przepis. 
Bardzo się ciesze ze spotkania. Przyznam się, że na co dzień zapominam o "kaszy"... na naszym stole wita gryczana i manna..teraz mam nadzieję to zmienić.


Bardzo smaczne danie, kasza jaglana na słodko z orzechami, żurawiną, skórką pomarańczową i miodem.

 

1 komentarz: